2021/01/17
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
پیگیری سود سهم دولت از طریق وزارت امور اقتصاد و دارایی
جزییات لایحه بودجه۱۴۰۰؛

پیگیری سود سهم دولت از طریق وزارت امور اقتصاد و دارایی

براساس تبصره دو لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، وزارت امور اقتصاد و دارایی با همکاری دستگاه‌های اجرایی موظف است، پرداخت سود سهم دولت در شرکت‌های ذکر شده را از طریق شرکت‌های مادر در چارچوب قوانین پیگیری کند.

تنخواهبراساس تبصره دو ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که امروز (چهارشنبه) به مجلس ارایه شد، شرکت های در فهرست واگذاری در سال ۱۴۰۰ مشمول حکم ماده (۴) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت هستند.


وزراء و روسای ذی ربط دستگاه‌های موضوع ماده ماده (۲۹) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۴ اسفند ماه سال ۹۵ مکلف هستند تا پایان سال ۱۴۰۰ فهرست شرکت‌های زیرمجموعه خود که مجموع سهام دولت و شرکت‌های دولتی در آنها کمتر از ۵۰ درصد است را به همراه میزان سهام تحت تملک دولت در هر شرکت، به وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کنند.


وزارت امور اقتصاد و دارایی با همکاری دستگاه‌های اجرایی موظف است، پرداخت سود سهم دولت در شرکت‌های ذکر شده را از طریق شرکت‌های مادر در چارچوب قوانین پیگیری کند.


دولت (خزانه داری کل کشور) مکلف است سود و زیان، سود دریافتی و میزان سهام دولت در این شرکت‌ها را به تفکیک هر شرکت در گزارش های عملکرد مالی دولت منعکس و به روز رسانی کند.


 لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ امروز (چهارشنبه) توسط «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رییس جمهوری، با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان  به مجلس شورای اسلامی ارایه شد

انتهای پیام

 
 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.