2021/01/17
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
قیمت فلز زرد در بازار‌های جهانی افزایش یافت

قیمت فلز زرد در بازار‌های جهانی افزایش یافت

قیمت طلا امروز در بازار‌های جهانی افزایش یافت.

تنخواهبه گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد رشد به ۱۸۴۱ دلار و ۲۳ سنت رسید. قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون بیش از ۳ درصد رشد داشته است. قیمت فلز زرد برای تحویل در ماه فوریه نیز امروز با ۰.۱۵ درصد رشد به ۱۸۴۳ دلار و ۹۰ سنت رسید.


مارگارت یانگ استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس گفت: «بخشی از روند افزایشی قیمت طلا ناشی از تضعیف دلار است و اینکه قیمت‌ها در هفته‌های اخیر بیش از حد کاهش یافته بودند و این افزایش‌ها به منزله یک ترمیم فنی است.» وی افزود، قیمت طلا ممکن است در طی ۱۸۰۰ تا ۱۷۵۰ دلار از یک سطح حمایتی قوی برخوردار باشد.

اما وی هشدار داد که اگر ترمیم اقتصاد جهان شتاب بگیرد و نرخ تورم کاهش یابد قیمت طلا احتمالا کاهش بیشتری را شاهد خواهد بود، زیرا در چنین شرایطی فدرال رزرو ناگزیر خواهد شد از سیاست انبساطی خود که موجب تضعیف ارزش دلار شده عقب نشینی کند.


ارزش دلار آمریکا روز جمعه کاهش داشت و در مسیر ثبت بدترین عملکرد هفتگی از اوایل نوامبر قرار گرفت. همین مسئله سبب ارزان‌تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.


یک طرح ۹۰۸ میلیارد دلاری مقابله با کرونا که مورد حمایت جمهوری خواهان و دموکرات‌ها قرار دارد روز پنجشنبه در کنگره آمریکا مطرح شد و قانون گذاران محافظه کار از آن حمایت کردند.


عامل دیگری که به رشد قیمت طلا کلا کرده، اختلال در عرضه واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر بوده که سبب شده این شرکت از هدف گذاری اولیه خود عقب بنشیند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.