2021/03/03
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ اسفند
سخنگوی بورس از این پس کیست؟

سخنگوی بورس از این پس کیست؟

گفته می‌شود در ماه‌های پایانی دولت و روی کار آمدن رئیس جدید سازمان بورس، وزیر صحبت‌ها از بورس به رئیس این سازمان محول کرده است.

تنخواه- وزیر امور اقتصاد و دارایی فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست کمیسیون اقتصادی مجلس مورخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ در رابطه با بازار سرمایه، گفت: با توافقی که با رئیس جدید بورس صورت گرفته است، مقرر شد در خصوص مسائل مربوط به بازار سرمایه  فقط ایشان اظهار نظر کنند.

سخنگوی بورس از این پس کیست؟

این صحبت ها  از جانب وزیر اقتصاد در حالی صورت گرفت که فقط یک ماه تا پایان سال باقی مانده  و به نظر نمی رسد که چنین تصمیمی بتواند بر تمامیت  بازار سرمایه در این مدت کوتاه اثر بگذارد. بر همین اساس برای بررسی بیشتر این امر و تاثیر چنین تصمیمی بر بازار سرمایه با چند کارشناس مربوط در بازار سرمایه به گفت و گو نشستیم.

زودتر از این ها بورس به یک سخنگو نیاز داشت

عباسعلی حقانی نسب کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با صحبت های اخیر وزیر اقتصاد‌ و امور دارایی مبنی بر آنکه از این به بعد خود رئیس سازمان بورس در رابطه با اوضاع بازار سرمایه اظهار نظر خواهد کرد، گفت: چنین تصمیمی باید در ابتدای سال ۹۹ اخذ می شد که چنین اتفاقاتی بر سر راه بازار سرمایه سبز نمی شد اما به هر حال باید اشاره کرد اخذ چنین تصمیمی می تواند به آینده بازار سرمایه کمک کند‌.


او بیان کرد: دولت و مجلس در سال ۹۹ در بازار سرمایه اشتباهاتی را انجام دادند به گونه ای که سبب شدند مردم سرمایه هایشان را از بازار سرمایه خارج کنند و در بحث رمز ارز ها یا بازار فارکس سرمایه گذاری کنند که این مسئله قطع به یقین در آینده به امر تولید آسیب خواهد زد.


این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: تصمیمی که به تازگی از جانب وزیر اقتصاد بیان شده یک نوع عملکرد سیاسی است به علت اینکه اکنون در شرایطی قرار داریم که کارشناسان قدیم بازار سرمایه و سهامداران خرد  خواهان پاسخگویی وزیر نسبت به وضع بازار هستند اما ایشان اعلام سکوت می کنند.


حقانی نسب تاکید کرد: در بازار سرمایه چهار مشکل اساسی وجود دارد که تاکنون مسئولان تصمیمات درستی در این رابطه نگرفته اند و درصورت عدم اخذ برنامه در این زمینه بازار آسیب خواهد دید که در این باره می‌توان به تبدیل کردن بازار سرمایه به یک بازار توده وار (ورود بدون تخصص افراد )، عدم اختصاص ابزار بلند مدت و میان مدت به سهامداران و سایر موارد اشاره کرد.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.