2022/01/25
۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
بیمه اتکایی ایرانیان افزایش سرمایه داد

بیمه اتکایی ایرانیان افزایش سرمایه داد

مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت بیمه اتکایی ایرانیان با نماد بورسی " اتکای (اتکایی) " برای سال مالی منتهی به 30 آذر 1400روز چهارشنبه سوم شهریور در تهران برگزار و درمورد افزایش سرمایه آن تصمیم گیری شد.

تنخواه - این مجمع با حضور سهامداران عمده از جمله بیمه پاسارگاد، بیمه دانا و بیمه البرز برگزار شد و مجمع با افزایش سرمایه شرکت موافقت کرد.
چگونگی افزایش سرمایه
در این مجمع با افزایش 100 درصدی سرمایه به مبلغ 400 میلیارد تومان از محل سود انباشته و اندوخته موافقت شد. سرمایه ثبت شده شرکت بیمه اتکایی ایرانیان تا پیش از آن 400 میلیارد تومان بود که با این تصمیم به 800 میلیارد تومان افزایش یافت.
30 درصد از این افزایش سرمایه به مبلغ 120 میلیارد تومان به صورت قطعی از محل سود انباشته و 70 درصد آن به مبلغ 280 میلیارد تومان در اختیار هیات مدیره و از محل سود انباشته (220 میلیارد تومان) و اندوخته (60 میلیارد تومان) تامین شده است.
البته افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه منتهی به 30 آذر 1400 این شرکت، نزد مرجع ثبت شرکتها به ثبت خواهد رسید. سرمایه این شرکت در سال گذشته از 325 میلیارد تومان به 400 میلیارد تومان رسیده بود.
زمینه فعالیت
زمینه فعالیت شرکت بیمه اتکایی ایرانیان عبارت است از قبول بیمه های اتکایی و اتکایی مجدد در کلیه رشته های بیمه از بازارهای داخلی و خارجی بر اساس پروانه فعالیت صادره از سوی بیمه مرکزی. سرمایه گذاری از محل سرمایه، اندوخته ها، ذخایر فنی و سایر منابع مالی شرکت درچارچوب ضوابط و مقررات مصوب شورای عالی بیمه.

 

انتهای پیام

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.