2021/10/16
۱۴۰۰ شنبه ۲۴ مهر
قیمت ارز‌های دیجیتالی در ۲۳ شهریور

قیمت ارز‌های دیجیتالی در ۲۳ شهریور

قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتالی امروز در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

تنخواه- شبکه بیت کوین در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۷TWh برق مصرف کرد، تخمین زده می شود که کل مصرف آن در سال ۲۰۲۱ از این مقدار فراتر رود.


در نتیجه با افزایش قیمت بیت کوین، ماینر‌های بیشتری با ماشین‌های کم مصرف به شبکه ملحق می‌شوند و باعث افزایش مصرف انرژی می‌شوند. این بدان معناست که بهبود کارایی استخراج رمزنگاری و انتقال منابع الکتریکی به منابع کم کربن ضروری خواهد بود و اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، می تواند جهان را وارد بحران کمبود انرژی کند.


گفتنی است، بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.


بیت کوین
بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۵۱.۷ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۳۹.۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.


اتریوم
اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۸۶.۵ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۸.۰۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.


کاردانو
کاردانو با نماد اختصاری ADA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۶.۵۲ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۳.۵۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.
 

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین ۴۵.۲۱۳ ۱,۲۷۲,۶۶۳,۲۹۸
اتریوم ۳۲۸۸ ۹۲,۴۳۸,۱۹۹
کاردانو ۲.۳۹ ۶۷,۱۷۹
تتر ۱ ۲۸.۱۳۹
بایننس کوین ۴۰۰ ۱۱,۲۵۶,۰۲۶
سولانا ۱۶۷ ۴,۷۰۸,۹۳۰
ریپل

۱.۰۷

۳۰,۱۲۹
پولکادات ۳۵ ۱,۰۰۰,۴۲

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.