2022/01/25
۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
بانک مرکزی با مدیرعامل لندن‌نشین بانک خصوصی برخورد کند
عضو هیئت تحقیق و تفحص از بانک‌ها:

بانک مرکزی با مدیرعامل لندن‌نشین بانک خصوصی برخورد کند

بانک مرکزی با انتخاب سرپرست جدید، با مدیرعامل لندن‌نشین بانک خصوصی برخورد کند.

تنخواه- آرا شاوردیان عضو هیئت تحقیق و تفحص از بانک‌ها در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط حساس اقتصادی و لزوم صیانت از اطلاعات پولی و بانکی کشور موجب شده تا نمایندگان مجلس، نظارت و توجه بیشتری به موضوع نفوذ و حضور افراد دوتابعیتی و مقیم خارج کشور در بخش بانکی کشور داشته باشند، اظهار داشت: به همین علت بررسی فعالیت‌های مدیرعامل بانک خصوصی که ترددهای متعددی به انگلستان دارد، مورد توجه جدی در هفته‌های اخیر قرار گرفته تا خدای ناکرده، تجربه تلخ مدیران فعال در بخش‌های اقتصادی که در بزنگاه‌ها، با خروج از کشور علاوه بر خروج اطلاعات مهم، ردپای جرائم انجام شده را پاک کرده‌اند، تکرار نشود.


وی با بیان اینکه گزارش‌های نهادهای نظارتی نشان می‌دهد که مدیرعامل مذکور سالهاست ریاست یک شرکت بازاریابی در لندن را برعهده دارد، عنوان کرد: درخواست ما از نهادهای امنیتی این است که با احضار وی، به صورت دقیق مشخص کنند کدام اطلاعات، توسط این شرکت فروخته می‌شود که بابت آن، فرد مذکور دهها بار در سال، به این کشور سفر می‌کند و در آنجا کسب درآمد دارد؟


شاوردیان صیانت از اطلاعات پولی و بانکی کشور به ویژه در شرایط تحریم‌های ظالمانه را از جمله مسئولیت‌های نهادهای نظارتی برشمرد و گفت: تعلل بانک مرکزی در بی تفاوتی نسبت به ادامه فعالیت چنین افرادی در جایگاه مدیرعاملی آن هم پس از پایان دوره قانونی دوساله مدیریت پذیرفتنی نیست.


عضو هیئت تحقیق و تفحص از بانک‌ها با تاکید بر ضرورت عدم بکارگیری افراد مسئله‌دار در جایگاه‌های حساس با دسترسی‌های طبقه‌بندی شده به اطلاعات حیاتی کشور، تصریح کرد: بانک مرکزی به راحتی می تواند با انتخاب یک سرپرست تا زمان انتخاب هیات مدیره جدید، جلوی این بی دقتی و اهمال مسئولان سابق بانک مرکزی دولت گذشته  در تایید صلاحیت و انتصاب این فرد را بگیرد.


انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.