2022/05/17
۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
بسته حمایت از بورس اجرا می‌ شود

بسته حمایت از بورس اجرا می‌ شود

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور از بررسی بسته ۱۰ بندی حمایت از بورس، جهت آماده سازی برای اجرا خبر داد.

تنخواه- طبق گزارشی که در وبسایت رسمی سازمان برنامه و بودجه کشور منتشر شده بسته ۱۰ بندی وزارت اقتصاد که با هدف حمایت از بورس ارائه شده بود در دست بررسی بوده و احتمالا به زودی آماده اجرا می‌شود. 


به گفته مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان برنامه؛ ستاد اقتصادی دولت در جلسه مورخ ۲۸ آذر مصوبه ای ۱۰ بندی برای حمایت از بازار سرمایه داشت. از این مصوبه ۱۰ بندی تنها یک بند که در خصوص سوخت گاز و خوراک صنایع بود، نیاز به تغییراتی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و تصویب مجلس دارد و بقیه موارد از اختیارات دولت است.


بر اساس این مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی ها در سال آینده با فرمول سال ۱۴۰۰ محاسبه شده و نرخ سوخت گاز صنایع هم ۴۰ درصد نرخ خوراک پتروشیمی ها خواهد بود.


در اطلاعیه این سازمان آمده؛ بند دیگر مصوبه ستاد اقتصادی دولت از جمله موارد مرتبط با تقویت صندوق تثبیت بازار سرمایه، بحث نرخ تسعیر ارز بانک ها و موسسات اعتباری و یا اوراق مشارکت از طریق تصویب آیین‌نامه در درون دولت اجرا می‌شود و نیاز به تغییر بودجه و مصوبه مجلس ندارد. از نظر دولت بهبود شرایط بازار سرمایه با تغییر وضع متغییرهای کلان اقتصادی رقم خواهد خورد اما دولت بدون دخالت مستقیم از اجرای مصوباتی که به شرایط بازار کمک کند حمایت خواهد کرد.


گفتنی است برخی از نمایندگان مجلس از ارسال قریب الوقوع این بسته حمایتی به مجلس خبر داده بودند اما برخی دیگر این امر را منتفی می دانستند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.