2022/07/01
۱۴۰۱ جمعه ۱۰ تير
زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مشمولان جامانده از دریافت سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹، تا پایان اردیبهشت ماه، سود خود را دریافت می‌کنند.

تنخواه- محمود حسنلو، مدیر فناوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۳۹۹، از امکان ارسال مشخصات تا ۳۰ اردیبهشت ماه و پرداخت سود در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه خبر داد.


مشمولان سهام عدالت می‌توانند تا ۳۰ اردیبهشت ماه، مشخصات خود را در سایت سهام عدالت ارسال کنند و سود آنها در ۳۱ اردیبهشت ماه واریز خواهد شد.


نحوه دریافت سود سهام عدالت

مشمولان سهام عدالت باید به سامانه سجام مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند تا امکان شناسایی آنها برای پرداخت سود فراهم شود.


همچنین سهامداران می‌توانند از طریق مراجعه به سایت سهام عدالت، شماره شبای خود را وارد یا ویرایش کنند.


مرکز تماس جامع ذی نفعان بازار سرمایه با شماره ۱۵۶۹ آمادگی پاسخگویی به سوالات افراد در زمینه سهام عدالت است. افراد با بررسی مشخصات و اصلاح اطلاعات خود، اگر مشمول واریز سود باشند، می‌توانند سود خود را دریافت کنند.


آن دسته از سهامداران عدالت که اطلاعات آنان کامل نیست، باید اطلاعات بانکی (شماره شبای معتبر) خود را ظرف یک هفته آینده یعنی تا روز ۳۰ اردیبهشت ماه و از طریق مراجعه به سامانه سجام تکمیل کنند. شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت، مهم‌ترین دلایلی است که باعث شد تا سود سهامداران به حساب آن‌ها واریز نشود.


زمان پرداخت سود سهام عدالت وراث


شماره حساب افرادی که فوت شده‌اند، در سیستم بانکی مسدود شده و امکان واریز وجه وجود ندارد. به گفته مدیر فناوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، تا پایان شهریورماه، سامانه‌ای با کمک قوه قضاییه پیاده‌سازی و از این طریق، وراث شناسایی می‌شوند. به محض شناسایی وراث، ضمن تقسیم سهام عدالت بین وراث، در فاز جداگانه‌ای سودهای انباشته شده بین آنها تقسیم خواهد شد.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.