2022/09/29
۱۴۰۱ پنج شنبه ۷ مهر
تخلف ۶ بانک در افزایش خلق نقدینگی
مدیر ارزیابی سلامت بانکی بانک مرکزی:

تخلف ۶ بانک در افزایش خلق نقدینگی

طبق بررسی‌های انجام شده ۶ بانک در ماه گذشته و هم تاکنون ۹ موسسه اعتباری، سپرده بانکی خود را افزایش داده اند.

تنخواه- میرعمادی مدیر ارزیابی سلامت بانکی بانک مرکزی گفت: سیاست کنترل دارایی شبکه بانکی از سال ۹۹ به تصویب رسیده است .هدف اصلی این سیاست کنترل خلق نقدینگی بانک ها از طریق رشد ترازنامه است .همچنین میزان  تورم  در کشور هم تا به الان از این طریق کنترل  می شود.


به گفته مدیر ارزیابی سلامت بانکی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی در بخشنامه ای کنترل مقداری دارایی‌های شبکه بانکی متناسب با امتیاز احصاء شده بر مبنای شاخص‌های سلامت بانکی و براساس نقدینگی هدف‌گذاری شده را تعیین و ابلاغ کرد.


او می گوید: اجرای این طرح در زمینه اقتصاد باعث جلوگیری در خلق نقدینگی و مهار تورم است. طبق بررسی های انجام شده تاکنون ۶بانک در ماه گذشته و هم تاکنون ۹   موسسه اعتباری، سپرده بانکی خود را افزایش داده اند.


بانک مرکزی در بخشنامه ای کنترل مقداری دارایی‌های شبکه بانکی متناسب با امتیاز احصاء شده بر مبنای شاخص‌های سلامت بانکی و براساس نقدینگی هدف‌گذاری شده را تعیین و ابلاغ کرد.

انتهای پیام

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.