2020/08/15
۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
وضعیت تراز مالی بیمه دی بدتر شد

وضعیت تراز مالی بیمه دی بدتر شد

شرکت بیمه دی با نماد بورسی " ودی ( ذودی) " در دی ماه امسال 37.1 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 169.1 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در نخستین ماه زمستان 132 میلیارد تومان از این بابت زیاندهی داشته که در مقایسه با ماه آذر 30 میلیارد تومان بیشتر شده است.

تنخواه - بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در این ماه مربوط به حق بیمه‌ درمان با 15 میلیارد تومان (معادل 40 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به همان بیمه با 151.2 میلیارد تومان (معادل 89 درصد کل خسارات) بوده است.

این در حالی است که بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در ماه آذر مربوط به بیمه درمان (34.3 میلیارد تومان) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به همان بیمه (146.3 میلیارد تومان) بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد در دی ماه

پرسودترین فعالیت این شرکت در دی ماه مربوط به بیمه مسوولیت بوده است؛ به طوری که در این ماه 2.9 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و 949 میلیون تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که سود 1.9 میلیارد تومانی را برایش به ارمغان آورد.

ضررده ترین فعالیت این شرکت در این ماه نیز مربوط به بیمه درمان بوده است؛ به طوری که در این ماه 15 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و 151.2 میلیارد تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که ضرر 136 میلیارد تومانی را به همراه داشت.

بیمه دی در دی ماه در حوزه بیمه هواپیما، نفت و انرژی، اعتباری و پول ورود جدی نداشت؛ به طوریکه در این بخشها هیچ حق بیمه و خسارتی صادر و پرداخت نکرد.

مجموع عملکرد 10 ماهه

این شرکت در 10 ماهه امسال نیز 3848.9 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 1710.7 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرده که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه درمان بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد 10 ماهه

در 10 ماهه امسال بیشترین حق بیمه صادر شده از سوی بیمه دی مربوط به بیمه درمان با 3608 میلیارد تومان (معادل 94 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز مربوط به همان بیمه با 1587.1 میلیارد تومان (معادل 93 درصد کل خسارات) بوده که با 2021 میلیار تومان پرسودترین فعالیت این شرکت در این مدت هم بوده است. این شرکت در مجموع در این 10 ماه ضرر نداد و کم سودترین فعالیت این شرکت در این مدت نیز مربوط به بیمه هواپیما با 28 میلیون تومان بوده است.
به طور کلی می‌توان گفت که تراز مالی بیمه دی در 10 ماهه امسال بر اساس نسبت حق بیمه های صادره به خسارات پرداختی مثبت 2138 میلیارد تومان بوده است.

بیمه دی در 10 ماهه امسال در حوزه بیمه نفت و انرژی و اعتباری ورود جدی نداشت؛ به طوریکه در این دو بخش هیچ حق بیمه ای صادر و هیچ خسارتی هم بابت آن پرداخت نکرد.

سرمایه ثبت شده شرکت بیمه دی 250 میلیارد تومان است.

تاریخچه فعالیت

شرکت بیمه دی (سهامی عام) در سال ۱۳۸۳ با اخذ مجوز رسمی از بیمه مرکزی ایران و شورای عالی بیمه، به‌منظور ارائه خدمات بیمه‌ای در رشته‌های مختلف به ثبت رسید. سرمایه این شرکت در حال حاضر معادل ۲۵۰۰ میلیارد ریال (شامل تعداد ۲۵۰۰ میلیون سهم، به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ ریال) است. شرکت بیمه دی به‌عنوان اولین شرکت بیمه‌ای پذیرفته شده در فرابورس است که در تاریخ چهارم اسفند ۱۳۸۳ ثبت شده است.

بانک دی، موسسه اندوخته شاهد، سازمان اقتصادی کوثر، شرکت آتیه سازان دی، شرکت تعاونی مسکن کارکنان بانک دی، شرکت آتیه سازان امید نسل امروز، شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن کوثر، صندوق قرض الحسنه بسیجیان و شرکت پشتیبانی آتیه سازان دی از جمله سهامداران بیمه دی محسوب می شوند.

ترکیب حقوقی هیات مدیره شرکت بیمه دی نیز عبارت است از: بانک دی، شرکت آتیه سازان دی، شرکت لیزینگ دی، تجارت گستر فردا و شرکت پشتیبانی آتیه سازان دی.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.