2020/09/19
۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
افت 30 درصدی سودآوری بیمه ما

افت 30 درصدی سودآوری بیمه ما

شرکت بیمه ما با نماد بورسی "ما (بیمه ما)" در دی ماه امسال 71.6 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 40.8 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در نخستین ماه زمستان 30.8 میلیارد تومان از این بابت سوددهی داشته است که در مقایسه با آذرماه حاکی از افت 30 درصدی است.

تنخواه- بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در این ماه مربوط به حق بیمه‌ ثالث اجباری با 16.4 میلیارد تومان (معادل 23 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به بیمه درمان با 12.9 میلیارد تومان (معادل 32 درصد کل خسارات) بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد در دی ماه

پرسودترین فعالیت این شرکت در دی ماه مربوط به بیمه آتش سوزی بوده است؛ به طوری که در این ماه 14.5 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و یک میلیارد تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که سود 13.5 میلیارد تومانی را برایش به ارمغان آورد.

ضررده ترین فعالیت این شرکت در دی ماه نیز مربوط به بیمه زندگی غیراندوخته دار بوده است؛ به طوری که در این ماه 498 میلیون تومان در این بخش حق بیمه صادر و 5.4 میلیارد تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که ضرر 4.9 میلیارد تومانی را به همراه داشت.

بیمه ما در دی ماه در حوزه بیمه ثالث مازاد و دیه وهمچنین بیمه اعتباری ورود جدی نداشت؛ به طوریکه در این دو بخش هیچ حق بیمه ای صادر و خسارتی پرداخت نکرد.

مجموع عملکرد 10 ماهه

این شرکت در 10 ماهه امسال نیز 716.6 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 328.8 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرده که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه درمان بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد 10 ماهه

در 10 ماهه امسال بیشترین حق بیمه صادر شده از سوی بیمه ما مربوط به بیمه زندگی اندوخته دار با 143.8 میلیارد تومان (معادل 20 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز مربوط به بیمه درمان با 111.1 میلیارد تومان (معادل 34 درصد کل خسارات) بوده است. بیمه ما در این مدت 120 میلیارد تومان حق بیمه‌ آتش سوزی صادر و 9.3 میلیارد تومان بابت همان بیمه خسارت پرداخت کرد که با 110.7 میلیار تومان پرسودترین فعالیت این شرکت در این مدت هم بوده است. بیمه های ثالث اجباری و زندگی اندوخته دار نیز در رده های بعدی سوددهی برای این شرکت قرار دارند.

این شرکت در این 10 ماه در بیمه کشتی حدود 600 میلیون تومان ضرر داد.

به طور کلی می‌توان گفت که تراز مالی بیمه ما در 10 ماهه سال 98 بر اساس نسبت حق بیمه های صادره به خسارات پرداختی مثبت 387.8 میلیارد تومان بوده است.

بیمه ما در 10 ماهه امسال در حوزه بیمه اعتباری ورود جدی نداشت؛ به طوریکه در این بخش هیچ حق بیمه ای صادر و خسارتی هم بابت آن پرداخت نکرد.

مجموع عملکرد 9 ماهه

این شرکت در 9 ماهه امسال نیز 645 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 288 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرده که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه درمان بوده است.

تراز مالی بیمه ما در 9 ماهه امسال مثبت 357 میلیارد تومان بوده است.

درآمد آذرماه

شرکت بیمه ما در آذرماه امسال 89.8 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 45.8 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در آخرین ماه پاییز 44 میلیارد تومان از این بابت سوددهی داشته است که در مقایسه با آبان حاکی از رشد 19 درصدی است.

 

بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در ماه آذر مربوط به حق بیمه زندگی غیراندوخته دار با 20.7 میلیارد تومان (معادل 23 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به بیمه درمان با 13.9 میلیارد تومان (معادل 30 درصد کل خسارات) بوده است.

مجموع عملکرد 8 ماهه

این شرکت در هشت ماهه امسال 555.1 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 242.1 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرد که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه درمان بوده است.

تراز مالی بیمه ما در هشت ماهه امسال مثبت 313 میلیارد تومان بوده است.

درآمد آبان ماه

شرکت بیمه ما در آبان ماه امسال 69.3 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 32.4 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در دومین ماه پاییز 36.9 میلیارد تومان از این بابت سوددهی داشته است.

 

بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در ماه آبان مربوط به حق بیمه ثالث اجباری با 14.1 میلیارد تومان،  حق بیمه زندگی اندوخته دار با 9 میلیارد تومان و حق بیمه زندگی غیراندوخته دار با 13.7 میلیارد تومان و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به بیمه درمان با 11.7 میلیارد تومان (معادل 36 درصد کل خسارات) بوده است.

سرمایه ثبت شده شرکت بیمه ما 150 میلیارد تومان است.

تاریخچه فعالیت

شرکت بیمه ما یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی در ایران و یک شرکت سهامی عام است. این شرکت در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرد. گروه توسعه مالی مهرآیندگان (16.5 درصد)، تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت (14.4 درصد)، تعاونی خردمندان صابر عصر (13.6 درصد)، بانک ملت (6.6 درصد)، گروه مالی ملت (6.5 درصد) و مدیریت سرمایه آتیه خواهان (4.5 درصد) از جمله سهامداران بیمه ما به شمار می روند.

شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت، شرکت مدیریت سرمایه آتیه خواهان، اقتصاد گستر قهرمان، تدبیرگران بهساز ملت و شرکت تعاونی خردمندان صابر عصر اعضای حقوقی هیات مدیره بیمه ما را تشکیل می دهند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.