2020/04/05
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
فروش 10 ماهه داروپخش اعلام شد

فروش 10 ماهه داروپخش اعلام شد

شرکت کارخانجات داروپخش با نماد بورسی "دارو" در 10 ماهه امسال 650.6 میلیارد تومان درآمد داشت که در مقایسه با فروش 9 ماهه این شرکت رشد 12 درصدی را نشان می دهد.

تنخواه- تولیدات این شرکت در 10 ماهه امسال شامل قرص، کپسول، پودر، شربت، شیاف، قطره خوراکی، آمپول، قطره چشمی، کارتریج، سرم، ویال تزریقی و کرم و پماد و ژل بوده که بیشترین فروش آن مربوط به انواع قرص (196.6 میلیارد تومان) بوده است.

این شرکت در 10 ماهه امسال یک میلیارد و 726 میلیون و 730 هزار قرص تولید کرد که از بابت فروش آن 196.6 میلیارد تومان درآمد داشت.

درآمد دی ماه

شرکت داروپخش در دی ماه امسال 71 میلیارد تومان درآمد داشت که در مقایسه با درآمد آن در ماه آذر افت 5.5 درصدی داشته است.

بیشترین فروش این شرکت در دی ماه مربوط به انواع قرص با 29 میلیارد تومان بوده است.

عملکرد 9 ماهه

این شرکت در 9 ماهه امسال 579.6 میلیارد تومان درآمد داشت که بیشترین فروش آن متعلق به انواع قرص با 167.5 میلیارد تومان بوده است.

درآمد آذرماه

شرکت داروپخش در آذرماه امسال 75.2 میلیارد تومان درآمد داشت که در مقایسه با درآمد آن در ماه آبان رشد هفت درصدی داشته است. بیشترین فروش این شرکت در آذرماه مربوط به انواع قرص با 22.7 میلیارد تومان بوده است.

عملکرد 8 ماهه

این شرکت در هشت ماهه امسال 504.3 میلیارد تومان درآمد داشت که بیشترین فروش آن متعلق به انواع قرص با 144.8 میلیارد تومان بوده است.

درآمد آبان ماه

شرکت داروپخش در آبان ماه امسال 70.3 میلیارد تومان درآمد داشت. بیشترین فروش این شرکت در این ماه مربوط به انواع قرص با 21.5 میلیارد تومان بوده است.

این شرکت امسال هیچ نوع لوسیون تولید نکرد و فروش 210 هزار تومانی آن احتمالا مربوط به تولید سال قبل است.

سرمایه ثبت شده شرکت داروپخش 75 میلیارد میلیون تومان است.

تاریخچه فعالیت

شرکت کارخانجات داروپخش، بزرگترین شرکت داروسازی ایران است که در سال ۱۳۴۲ با نام کارخانه داروسازی داروپخش تاسیس شد. این شرکت در زمینه‌های مختلف دارویی انسانی، دامپزشکی، بیولوژی، گیاهی و دارویی بهداشتی فعالیت می‌کند.

شرکت داروپخش (82.5)، شرکت سرمایه گذاری تامین (6.3 درصد)، شرکت سهامی بیمه ایران (3.8 درصد) و شرکت سرمایه گذاری صباتامین (یک درصد) از جمله سهامداران شرکت کارخانجات داروپخش محسوب می شوند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.