2020/06/01
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
بیمه میهن کجا ضرر داد؟

بیمه میهن کجا ضرر داد؟

شرکت بیمه میهن با نماد بورسی "میهن" در دی ماه امسال 29.6 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 28.8 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در نخستین ماه زمستان 800 میلیون تومان از این بابت سوددهی داشته است که در مقایسه با آذرماه حاکی از افت نزدیک به 98 درصدی درصدی است.

تنخواه- بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در این ماه مربوط به حق بیمه‌ درمان با 15.4 میلیارد تومان (معادل 52 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به بیمه ثالث اجباری با 13.8 میلیارد تومان (معادل 48 درصد کل خسارات) بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد در دی ماه

پرسودترین فعالیت این شرکت در دی ماه مربوط به بیمه درمان بوده است؛ به طوری که در این ماه 15.4 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و 10.4 میلیارد تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که سود 5 میلیارد تومانی را برایش به ارمغان آورد.

ضررده ترین فعالیت این شرکت در دی ماه نیز مربوط به بیمه ثالث اجباری بوده است؛ به طوری که در این ماه 6.3 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و 13.8 میلیارد تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که ضرر 7.5 میلیارد تومانی را به همراه داشت.

بیمه میهن در دی ماه در حوزه بیمه ثالث مازاد و دیه، هواپیما، نفت و انرژی، اعتباری و پول هیچ فعالیتی نداشت؛ به طوریکه در این بخشها هیچ حق بیمه ای صادر و خسارتی پرداخت نکرد.

مجموع عملکرد 10 ماهه

این شرکت در 10 ماهه امسال نیز 256.6 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 187.3 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرده که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه ثالث اجباری بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد 10 ماهه

در 10 ماهه امسال بیشترین حق بیمه صادر شده از سوی بیمه میهن مربوط به بیمه درمان با 110.4 میلیارد تومان (معادل 43 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز مربوط به بیمه ثالث اجباری با 78.6 میلیارد تومان (معادل 42 درصد کل خسارات) بوده است. بیمه میهن در این مدت 110.4 میلیارد تومان حق بیمه‌ درمان صادر و 60 میلیارد تومان بابت همان بیمه خسارت پرداخت کرد که با 50.4 میلیار تومان، پرسودترین فعالیت این شرکت در این مدت هم بوده است. فعالیت این شرکت در سایر حوزه ها از جمله حوادث سرنشین، بدنه خودرو، باربری، مسوولیت، مهندسی، کشتی، هواپیما، حوادث، اعتباری و عمر سودده بوده است.

این شرکت در این 10 ماه در بیمه ثالث اجباری نزدیک به 20 میلیارد تومان ضرر داد که این عدد در بیمه آتش سوزی 16.6 میلیارد تومان بوده است.

به طور کلی می‌توان گفت که تراز مالی بیمه میهن در 10 ماهه امسال بر اساس نسبت حق بیمه های صادره به خسارات پرداختی مثبت 69.3 میلیارد تومان بوده است.

بیمه میهن در 10 ماهه امسال در حوزه بیمه ثالث مازاد و دیه، نفت و انرژی و پول هیچ فعالیتی نداشت؛ به طوریکه در این سه بخش هیچ حق بیمه ای صادر و خسارتی هم بابت آن پرداخت نکرد.

مجموع عملکرد 9 ماهه

این شرکت در 9 ماهه امسال نیز 226.9 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 158.5 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرده که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه ثالث اجباری بوده است.

تراز مالی بیمه میهن در 9 ماهه امسال مثبت 68.4 میلیارد تومان بوده است.

درآمد آذرماه

شرکت بیمه میهن در آذرماه امسال 60 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 22.3 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در آخرین ماه پاییز 37.7 میلیارد تومان از این بابت سوددهی داشته است که در مقایسه با آبان حاکی از رشد بسیار بالای 376 برابری است.

 

بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در ماه آذر مربوط به حق بیمه درمان با 38.9 میلیارد تومان (معادل 65 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به بیمه ثالث اجباری با 8.6 میلیارد تومان (معادل 39 درصد کل خسارات) بوده است.

مجموع عملکرد 8 ماهه

این شرکت در هشت ماهه امسال نزدیک به 167 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 138.4 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرد که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه ثالث اجباری بوده است.

تراز مالی بیمه میهن در هشت ماهه امسال مثبت 28.5 میلیارد تومان بوده است.

درآمد آبان ماه

شرکت بیمه میهن در آبان ماه امسال 16.4 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 16.5 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در دومین ماه پاییز 100 میلیون تومان از این بابت زیاندهی داشته است که در مقایسه با مهرماه (500 میلیون تومان سودآوری) حاکی از افت 120 درصدی است.

بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در ماه آبان مربوط به حق بیمه ثالث اجباری با 5.8 میلیارد تومان (معادل 36 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به همان بیمه با 6.8 میلیارد تومان (معادل 41 درصد کل خسارات) بوده است.

سرمایه ثبت شده شرکت بیمه میهن 150 میلیارد تومان است.

تاریخچه فعالیت:

شرکت بیمه میهن (سهامی عام) در شهریور ۱۳۸۷ به ثبت رسید و پروانه فعالیت آن از سوی بیمه مرکزی در بهمن همان سال صادر شده ‌است. بیمه میهن با همکاری شرکت ایجاد محیط وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت تعاونی مصرف کارکنان بنیاد مسکن، موسسه سازمان اقتصادی رضوی، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین (وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) و شرکت لیزینگ امید وابسته به شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وابسته به بانک سپه) تأسیس شده ‌است.

سهامداران:

موسسه بنیاد مسكن انقلاب اسلامی (19.9 درصد)، شركت سهامی عام سرمایه گذاری صبا تامین (18 درصد)، شركت با مسئولیت محدود سرمایه گذاری سپهر (17 درصد)، معصومه حاجی محمدی (16.8 درصد) و شركت تعاونی مصرف كاركنان بنیاد مسكن انقلاب اسلامی (14 درصد) از جمله سهامداران بیمه میهن به شمار می آیند.

هیات مدیره:

شرکت سامان محیط (هادی درفشی)، سرمایه گذاری سپهر (علی محمدخانی)، شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین (اعظم هنردوست)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی (داریوش محمدی به عنوان مدیرعامل) و  شرکت سرمایه گذاری سفیر اقتصاد، ترکیب فعلی هیات مدیره بیمه میهن را تشکیل می دهند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.