2020/06/01
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
بیمه درمان
با زیان 25 میلیاردی

بیمه درمان "کوثر" را نقره داغ کرد

شرکت بیمه کوثر با نماد بورسی "کوثر (بکوثر)" در بهمن ماه امسال 184.1 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 164.7 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در نخستین ماه زمستان 19.4 میلیارد تومان از این بابت زیاندهی داشته است.

تنخواه - بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در این ماه مربوط به حق بیمه‌ ثالث اجباری با 69 میلیارد تومان (معادل 37 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به همان بیمه با 77.1 میلیارد تومان (معادل 47 درصد کل خسارات) بوده است.

بررسی وضعیت بیمه کوثر در ماه بهمن در مقایسه با دی ماه حاکی از افت محسوس 123 درصدی سودآوری این شرکت است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد در ماه بهمن

سود 25 میلیارد تومانی از بابت بیمه عمر

پرسودترین فعالیت این شرکت در دومین ماه زمستان مربوط به بیمه زندگی اندوخته دار (بیمه عمر) بوده است؛ به طوری که در این ماه 32.7 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و 6.9 میلیارد تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که سود 25.8 میلیارد تومانی را برایش به ارمغان آورد.

بیمه های حوادث سرنشین، مسوولیت، بدنه خودرو، ثالث - مازاد و دیه، مهندسی، کشتی، هواپیما، نفت و انرژی، باربری و پول نیز جزو فعالیتهای سودده این شرکت در ماه بهمن بوده است.

ضرر 25 میلیارد تومانی از بابت بیمه درمان

ضررده ترین فعالیت این شرکت دربهمن ماه نیز مربوط به بیمه درمان بوده است؛ به طوری که در این ماه حدود 4 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و 29.7 میلیارد تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که ضرر 25.7 میلیارد تومانی را به همراه داشت.

بیمه های ثالث اجباری، آتش سوزی، حوادث، زندگی - غیر اندوخته دار و برخی بیمه های دیگر نیز جزو فعالیتهای ضررده این شرکت در ماه بهمن بوده است.

بیمه کوثر در بهمن ماه در حوزه بیمه اعتباری همانند ماههای قبل ورود نداشت؛ به طوریکه در این بخش هیچ حق بیمه و خسارتی صادر و پرداخت نکرد. بیمه های حوادث، زندگی - غیر اندوخته دار و پول نیز کمترین فعالیت این شرکت را در این ماه به خود اختصاص دادند.

مجموع عملکرد 11 ماهه

این شرکت در 11 ماهه امسال نیز 2280.3 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 1242.9 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرده که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه ثالث اجباری بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد 11 ماهه

در 11 ماهه امسال بیشترین حق بیمه صادر شده از سوی بیمه کوثر مربوط به بیمه ثالث اجباری با 638.6 میلیارد تومان (معادل 28 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز مربوط به همان بیمه با 478.1 میلیارد تومان (معادل 38 درصد کل خسارات) بوده است.

بیمه‌ مسوولیت، پرسودترین فعالیت

بیمه کوثر در این مدت 280.4 میلیارد تومان حق بیمه‌ مسوولیت صادر و 76 میلیارد تومان بابت همان بیمه خسارت پرداخت کرد که با 204 میلیار تومان، پرسودترین فعالیت این شرکت در این مدت هم بوده است.

این شرکت در مجموع در این 11 ماه ضرر نداد و کم سودترین فعالیت این شرکت در این مدت نیز مربوط به بیمه پول با 20 میلیون تومان بوده است.

به طور کلی می‌توان گفت که تراز مالی بیمه کوثر در 11 ماهه سال 1398 بر اساس نسبت حق بیمه های صادره به خسارات پرداختی مثبت 1037.4 میلیارد تومان بوده است.

بیمه کوثر در 11 ماهه امسال در حوزه بیمه اعتباری هیچ فعالیتی نداشت. بیمه های کشتی، هواپیما  و پول نیز کمترین فعالیت این شرکت را در این مدت به خود اختصاص دادند.

سرمایه بیمه کوثر 250 میلیارد تومان است.

تاریخچه فعالیت

شرکت بیمه کوثر (سهامی عام) به استناد قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی و قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران در مهرماه 1389 در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید و در انواع رشته‌های بیمه اموال، اشخاص و مسئولیت مجوز فعالیت را از بیمه مرکزی ایران دریافت و فعالیت بیمه‌ای خود را آغاز کرد.

سهامداران

موسسه توانمند سازی بازنشستگان نیروهای مسلح (19.7 درصد)، صندوق بیمه عمر پرسنل سپاه (14.7 درصد)، صندوقهای بیمه عمر پرسنل ناجا و آجا (هر کدام 14.7 درصد)، شرکت خدمات بیمه ای سهند مشاور (9.8 درصد)، شرکت سرمایه گذاری الماس حکمت ایرانیان (9.4 درصد)، موسسه فرهنگی خدماتی ثامن الائمه (5.8 درصد) و آینده سازان فردای کوثر (3.5 درصد) از جمله سهامداران بیمه کوثر به شمار می روند.

هیات مدیره

صندوق بیمه عمر و حوادث کارکنان نیروی انتظامی (محمود احمد پور داریانی به عنوان رییس هیات مدیره)، صندوق بیمه عمر و حوادث کارکنان سپاه پاسداران (مجید مشعلچی فیروزآبادی به عنوان مدیرعامل)، صندوق بیمه عمر و حوادث کارکنان ارتش (محمود هاشمی)، موسسه فرهنگی خدماتی زیارتی ثامن الائمه (عیسی احمدنژاد) و موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح (سید اصغر ابن الرسول) ترکیب هیات مدیره بیمه کوثر را تشکیل می دهند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.