2020/06/01
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
زیاندهی 143 میلیاردی بیمه دی در یک ماه

زیاندهی 143 میلیاردی بیمه دی در یک ماه

شرکت بیمه دی با نماد بورسی " ودی ( ذودی) " در بهمن امسال 107.9 میلیارد تومان حق بیمه صادر و 251.4 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. با این حساب این شرکت بیمه در دومین ماه زمستان 143.5 میلیارد تومان از این بابت زیاندهی داشته است.

تنخواه – این آمار حاکی از آن است که زیان بیمه دی در مقایسه با دی ماه 11.5 میلیارد تومان بیشتر شده است.

بیشترین حق بیمه صادره این شرکت در ماه بهمن مربوط به حق بیمه‌ درمان با 67.7 میلیارد تومان (معادل 63 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز متعلق به همان بیمه با 231.3 میلیارد تومان (معادل 92 درصد کل خسارات) بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد در ماه بهمن

پرسودترین فعالیت این شرکت در دی ماه مربوط به بیمه مهندسی بوده است؛ به طوری که در این ماه 13.2 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و 4.8 میلیون تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که سود 12.7 میلیارد تومانی را برایش به ارمغان آورد.

بیمه های ثالث مازاد و دیه، بدنه خودرو، آتش سوزی، باربری، مسوولیت، حوادث، زندگی اندوخته دار  و غیر اندوخته دار (عمر) و پول نیز از جمله فعالیتهای سودده این شرکت بوده است.

ضررده ترین فعالیت این شرکت در این ماه نیز مربوط به بیمه درمان بوده است؛ به طوری که در این ماه 67.6 میلیارد تومان در این بخش حق بیمه صادر و 231.3 میلیارد تومان بابت آن خسارت پرداخت کرد که ضرر 163.7 میلیارد تومانی را به همراه داشت.

بیمه های ثالث اجباری، حوادث سرنشین، کشتی و برخی بیمه های دیگر نیز از جمله فعالیتهای ضررده این شرکت در ماه بهمن بوده است.

بیمه دی در بهمن ماه در حوزه بیمه هواپیما، نفت و انرژی و اعتباری هیچ فعالیتی نداشت؛ به طوریکه در این بخشها هیچ حق بیمه و خسارتی صادر و پرداخت نکرد.

بررسی عملکرد 11 ماهه

بیشترین خسارت پرداختی؛ بیمه درمان

این شرکت در 11 ماهه امسال 3956.9 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد که 1962.2 میلیارد آن را بابت خسارت پرداخت کرد که بیشترین سهم خسارت مربوط به بیمه درمان بوده است.

پرسودترین و ضررده ترین عملکرد 11 ماهه

در 11 ماهه امسال بیشترین حق بیمه صادر شده از سوی بیمه دی مربوط به بیمه درمان با 3675.6 میلیارد تومان (معادل 93 درصد کل حق بیمه ها) و بیشترین خسارت پرداختی نیز مربوط به همان بیمه با 1818.4 میلیارد تومان (معادل 93 درصد کل خسارات) بوده که با 1857.2 میلیار تومان پرسودترین فعالیت این شرکت در این مدت هم بوده است.

این شرکت در مجموع در این 11 ماه ضرر نداد و کم سودترین فعالیت این شرکت در این مدت نیز مربوط به بیمه هواپیما با 28 میلیون تومان بوده است.

به طور کلی می‌توان گفت که تراز مالی بیمه دی در 11 ماهه امسال بر اساس نسبت حق بیمه های صادره به خسارات پرداختی مثبت 1994.7 میلیارد تومان بوده است.

بیمه دی در 11 ماهه امسال در حوزه بیمه نفت و انرژی و اعتباری هیچ فعالیتی نداشت؛ به طوریکه در این دو بخش هیچ حق بیمه ای صادر و هیچ خسارتی هم بابت آن پرداخت نکرد.

وضعیت سود و زیان در نیمه دوم سال

در نیمه دوم امسال این شرکت در دی ماه 132 میلیارد تومان ضرر، در آذرماه 100.5 میلیارد تومان ضرر، در ماه آبان 3316.2 میلیارد تومان سود و در مهرماه 144.9 میلیارد تومان ضرردهی داشته است.

سرمایه ثبت شده شرکت بیمه دی 250 میلیارد تومان است.

تاریخچه فعالیت

شرکت بیمه دی (سهامی عام) در سال ۱۳۸۳ با اخذ مجوز رسمی از بیمه مرکزی ایران و شورای عالی بیمه، به‌منظور ارائه خدمات بیمه‌ای در رشته‌های مختلف به ثبت رسید. سرمایه این شرکت در حال حاضر معادل ۲۵۰۰ میلیارد ریال (شامل تعداد ۲۵۰۰ میلیون سهم، به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ ریال) است. شرکت بیمه دی به‌عنوان اولین شرکت بیمه‌ای پذیرفته شده در فرابورس است که در تاریخ چهارم اسفند ۱۳۸۳ ثبت شده است.

سهامداران

بانک دی (18.4 درصد)، موسسه اندوخته شاهد (18.4 درصد)، سازمان اقتصادی کوثر (12.4 درصد)، شرکت آتیه سازان دی (12.1 درصد)، شرکت تعاونی مسکن کارکنان بانک دی (7.9 درصد)، شرکت آتیه سازان امید نسل امروز (7.2 درصد)، شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن کوثر (3.6 درصد) و صندوق قرض الحسنه بسیجیان (1.6 درصد) از جمله سهامداران بیمه دی محسوب می شوند.

هیات مدیره

شرکت پشتیبانی آتیه سازان دی (عباسعلی بنی صفار به عنوان رییس هیات مدیره)، شرکت تجارت گستر فردا (محمدرضا کشاورز به عنوان مدیرعامل)، بانک دی (محمد کاشانی)، شرکت آتیه سازان دی و شرکت لیزینگ دی (مجتبی حیدری) ترکیب هیات مدیره بیمه دی را تشکیل می دهند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.