2020/04/05
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
درآمد یک ماهه بانک ملت از پرداخت وام

درآمد یک ماهه بانک ملت از پرداخت وام

میزان تسهیلات اعطایی قرض الحسنه بانک ملت نسبت به کل تسهیلات اعطایی سهم ناچیزی دارد و حتی حجم درآمدی این بانک از محل ارائه تسهیلات، سه برابر تسهیلات اختصاص یافته برای قرض الحسنه است.

تنخواه- به گزارش ایسنا، بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی بانک ملت در سامانه کدال، این بانک در آذرماه سال جاری ۵۴۰ هزار و ۹۸۵ میلیارد و ۸۹۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سپرده دریافت کرده که ۵۶ درصد آن مربوط به سپرده های قرض الحسنه ریالی و ۳۳ درصد مربوط به سپرده های کوتاه مدت بوده است.
 

در همین مدت بانک ملت ۵۳۰ هزار و ۴۱۳ میلیارد و ۷۳۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به عنوان سپرده های تسویه شده در آمار خود آورده است که بیشترین سهم به سپرده های قرض الحسنه جاری ریالی و سپرده های کوتاه مدت اختصاص دارد.
 

بیشترین سود پرداختی برای سپرده بلندمدت یک ساله
 

حال با این تفاسیر بانک ملت در ماه آذر از محل سپرده های دریافتی، ۱۳۰۴ میلیارد و ۶۵۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را به عنوان سود سپرده های سرمایه گذاری شناسایی کرده که ۲۳ درصد از آن مربوط به سپرده های کوتاه مدت، ۴۵ درصد مربوط به سپرده های بلند مدت یک ساله و ۲۴ درصد مربوط به گواهی سپرده ویژه سرمایه گذاری عام بوده است.
 

اما در نهایت بانک ملت در ۹ ماهه امسال ۱۰ هزار و ۸۹۵ میلیارد و ۳۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به عنوان سود سپرده های سرمایه گذاری شناسایی کرده که بیشترین سهم متعلق به سپرده های کوتاه مدت، سپرده های بلند مدت یک ساله و گواهی سپرده های ویژه سرمایه گذاری عام بوده است.
 

حال با این شرایط بانک ملت در آذرماه ۵۱ هزار و ۱۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به عنوان تسهیلات پرداخت کرده که ۳۱ درصد به عنوان مشارکت مدنی، ۱۶ درصد تسهیلات ارزی و ۹ درصد به عنوان فروش اقساطی بوده و نکته قابل توجه آن است که سهم تسهیلات قرض الحسنه در این ماه فقط یک درصد معادل ۶۶۷ میلیارد و ۴۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.
 

در این مدت ۳۸ هزار و ۶۹۶ میلیارد و ۴۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات وصولی بانک بوده و مشارکت مدنی سهم قابل توجهی داشته است.
 

درآمد ناشی از پرداخت وام
 

بانک ملت از محل ارائه تسهیلات بانکی در آذرماه ۲۰۶۲ میلیارد و ۴۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان درآمد کسب کرده که بیشترین منبع درآمد بانک از محل تسهیلات مربوط به فروش اقساطی و مشارکت مدنی بوده است و این میزان درآمد در ۹ ماهه امسال در حدود ۱۸ هزار و ۹۵ میلیارد و ۹۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است.
 

حال با این شرایط باید گفت بانک ملت در آذرماه بیش از ۵۴۰ هزار میلیارد تومان سپرده دریافت کرده که ۵۱ هزار میلیارد تومان یعنی ۹.۴ درصد آن را در ارائه تسهیلات بانکی هزینه کرده است و از سوی دیگر با وجود دریافت ۳۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده در قالب سپرده های قرض الحسنه فقط ۶۶۷ میلیارد تومان یعنی معادل ۰.۱۹ درصد از آن را به تسهیلات مرتبط اختصاص داده است.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.