2020/04/05
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
ایران خودرو به جای سود افزایش سرمایه داد

ایران خودرو به جای سود افزایش سرمایه داد

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت ایران خودرو با نماد بورسی "خودرو" روز سه شنبه 27 اسفندماه در شرکت ساپکو برگزار شد و درباره افزایش سرمایه شرکت تصمیم گیری شد.

تنخواه - این مجمع با حضور سهامداران عمده ازجمله شرکت تدبیر سرمایه آراد، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شرکت بازرگانی سپهر ایرانیان کیش، شرکت سرمایه گذاری ملی ایران و شرکت سرمایه گذاری سمند برگزار و با افزایش سرمایه شرکت موافقت شد.
 

چگونگی افزایش سرمایه
 

مجمع با افزایش 1872 درصدی سرمایه به مبلغ 28 هزار و 635.6 میلیارد تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها موافقت کرد. سرمایه ثبت شده شرکت ایران خودرو تا پیش از آن 1530 میلیارد تومان بود که با تصمیم اخیر به 30 هزار و 165.6 میلیارد تومان می رسد.
 

زمان بندی ثبت افزایش سرمایه

 

با توجه به زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه منتهی به    29 اسفند 1398، افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری این مجمع نزد مرجع ثبت شرکتها به ثبت خواهد رسید که  برگزاری مجمع فوق الذکر نیز منوط به اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار است. با این اوصاف در این دوره سود نقدی به سهامداران تعلق نمی گیرد.

 

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.