2020/06/07
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
مردم نگران کمبود اقلام غذایی مورد نیاز خود نباشد
وزیر صنعت:

مردم نگران کمبود اقلام غذایی مورد نیاز خود نباشد

اکنون انواع کالا به وفور در فروشگاه‌ها موجود است

تنخواه- به گزارش وزارت صنعت، ‌ معدن و تجارت، ‌ «رضا رحمانی» در حاشیه بازدید از چند فروشگاه بزرگ تهران که برای بررسی روند توزیع و عرضه کالا انجام شد، اظهار داشت: بر خلاف تصاویر موجود از رفتار شهروندان کشورهای به اصطلاح توسعه یافته در هجوم به فروشگاه‌ها، هم‌وطنان‌ ما به تاسی از فرهنگ والای ایرانی و اسلامی خود، در کمال آرامش و متناسب با نیازهای خود در حال خرید به اندازه نیازشان هستند.
 

وی با تاکید براینکه اطمینان داریم که منابع ما نیز فراتر از نیازهای موجود است و با هیچ‌ کمبودی مواجه نخواهیم شد، تاکید کرد: با تدابیر انجام شده در ذخایر کالای ضروری به ویژه در اقلام اساسی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و با توجه به عملکرد قابل قبول بخش‌های متولی در این حوزه، اکنون انبارهای استراتژیک کشور مملو از کالاهای مورد نیاز مردم است.
 

وی با اشاره به تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اتخاذ تصمیماتی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری گفت: واحدهای صنفی غیرضرور، کسب و کارهای خود را تعطیل کرده‌اند تا از شیوع بیماری جلوگیری شود و این موضوع شایسه تقدیر است.
 

افزایش ۸ برابری تولیدات مواد ضدعفونی کننده
 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حجم تولیدات ضدعفونی کننده‌ها در کشور حدود ۸ برابر شده است، گفت: برای تامین حداکثری نیازهای کشور، محموله‌های بزرگی وارد شده و محموله‌های دیگری نیز در راه است و اگر شرایط کشور عادی بود، این حجم از کالا برای مصرف چند سال کشور کفایت می‌کرد.
 

محدودیت تردد، مشکلی برای عرضه ارزاق عمومی ایجاد نمی‌کند
 

وی با تاکید بر این‌که محدودیت‌های اعمال شده در تردد شهروندان، مشکلی برای تامین و توزیع ارزاق عمومی و کالاهای مصرفی مردم ایجاد نمی کند، گفت: ایجاد این محدودیت‌ها برای جلوگیری از تجمع‌های غیر ضروری است و قطعاً این محدودیت‌ها مشکلی برای حمل و نقل درون شهری و برون شهری و توزیع این اقلام ایجاد نخواهد کرد.
 

انتهایی پیام 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.