2020/10/24
۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
دو مصوبه مهم در شورایعالی بورس
وزیر اقتصاد خبر داد:

دو مصوبه مهم در شورایعالی بورس

وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری اخذ کد بورسی خبر داد.

تنخواه: به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران به نقل از سنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه شورایعالی بورس گفت:  با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از ازدحام جمعیت  در دفاتر پیشخوان، در شورایعالی بورس مقرر شد تا بورس و سامانه "سجام" برای احراز هویت به صورت غیرحضوری و الکترونیکی عمل کرده و کد بورسی به صورت مجازی صادر شود.
 

وزیر اقتصاد به آزاد سازی سهام عدالت اشاره کرد و گفت: شورایعالی بورس  عصر امروز در جلسه ای فوق العاده سازوکار آزادسازی سهام عدالت را بررسی کرد. بنابر فرمایشات و ابلاغیه مقام معظم رهبری، تصویب مقررات مورد نیاز آزاد سازی سهام عدالت به شورایعالی بورس واگذار شده و این شورا نیز در جلسه امروز به این امر مهم رسیدگی کرد تا مقررات مورد نیاز را تصویب کند. مقرر شد تا شورای عالی بورس در جلسه هفته آینده نیز به بررسی موارد تکمیلی در این راستا بپردازد.
 

وی ادامه داد: در حال حاضر مدیریت سهام عدالت بر عهده شرکت های  سرمایه گذاری استانی است، در این راستا سهامدارانی که تمایل دارند خودشان مدیریت سهام عدالت را بر عهده گیرند، باید در سامانه مزبور این نوع مدیرت مستقیم را انتخاب کنند.
 

وزیر اقتصاد افزود: برای رعایت حقوق سهامداران سهام عدالت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده وکالت برای سهامداری ممنوع بوده و این موضوع  به دفاتر اسناد و واحدهای استانی نیز ابلاغ می شود.
 

 به گفته فرهاد دژپسند، سایر مصوبات لازم آزاد سازی سهام عدالت از سوی سازمان بورس و نهادهای ذیربط ابلاغ خواهد شد تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.
 

وی در خصوص احتمال تکانه های بورسی نیز گفت: بورس در مقابل بازارهای دیگر یک بازار پر ریسک است و ما بارها توصیه کردیم تا کسانی که تازه وارد هستند حتماً با مشاوره به سراغ معامله بروند.
 

وزیر اقتصاد و دارایی افزود: اگر کسی تخصص لازم را در این رابطه ندارد می تواند از کارگزاری ها کمک بگیرد چرا که در خرید و فروش و معاملات آن کار بسیار حساسی است و مثل معاملات دیگری نیست که فورا به نتیجه خاص برسد.
 

وی در پایان گفت: نتیجه گیری در بازار سرمایه نیازمند یک دوره زمانی است و این بازار افت و خیز دارد.

انتهای پیام 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.