2020/12/05
۱۳۹۹ شنبه ۱۵ آذر
پرداخت ۳۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در ۶ ماه اول امسال
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

پرداخت ۳۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در ۶ ماه اول امسال

از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه امسال، ۳۹ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال تسهیلات در قالب پروژه رونق تولید به هزار و ۵۳۵ واحد تولیدی در سراسر کشور پرداخت شده است.

تنخواه: به گزارش روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد: در ۶ ماهه نخست امسال، ۵۵۹ واحد تولیدی ۳۲ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال تسهیلات تولید و اشتغال دریافت کرده‌اند.


 براساس این گزارش، تسهیلات پرداختی در قالب برنامه تولید و اشتغال از ابتدای اسفند ماه سال ۹۷ تا پایان شهریور ماه سال جاری بیش از ۶۴ هزار و ۱۶۸ میلیارد ریال بوده که از این محل یک هزار و ۱۱۴ واحد صنعتی و تولیدی بهره‌مند شده اند. 

پرداخت این تسهیلات همگی از محل تامین مالی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بوده است.


بر اساس تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ که به بحث ایجاد اشتغال می‌پردازد دولت موظف به تامین ۱۱ هزار شغل است که در این راستا تناسب منطقی بین تسهیلات و اشتغال ایجاد شده در نظر گرفته شده است. نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۸ در مناطق برخوردار ۱۴ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته ۱۲ درصد است.

انتهای پیام

 
 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.