2020/12/05
۱۳۹۹ شنبه ۱۵ آذر
افزایش حجم نقدینگی عامل رشد مبادلات بنزین در بورس انرژی
کارشناس بازار سرمایه:

افزایش حجم نقدینگی عامل رشد مبادلات بنزین در بورس انرژی

در حال حاضر حجم نقدینگی در بورس انرژی به نسبت گذشته افزایش یافته است.

تنخواه: جواد عشقی نژاد کارشناس بازار سرمایه ، در رابطه با افزایش مبادلات بنزین در هفته گذشته اظهار کرد : نقدینگی در هر بازاری که برود می تواند سبب ارتقا آن شود اکنون حجم نقدینگی در بازار بورس انرژی به نسبت قبل افزایش یافته است ، این امر می تواند در بلند مدت سبب بهبود شرایط بازار شود.


او تصریح کرد :بنزین در گذشته در انحصار عده ای خاص بود اما در حال حاضر در دسترس عموم قرار دارد نکته ای که باید در این جا باید به آن اشاره کرد این است که ارتقا مبادلات و سودهی در این بازار سرمایه سبب می شود که افراد زیادی به سمت آن بیایند اما به دلیل اینکه اقتصاد ما پیوسته است مسئولان ما باید کاری کنند که دچار رکود نشود‌.


او در پاسخ به این سوال که آیا کاهش نرخ ارز بر مبادلات محصولات پتروشیمی در بازار تاثیر گذاشته است یا خیر، گفت:بنزین در بازار های جهانی براساس دلار معامله می شود، معاملات بنزین مدت هاست که درگیر نوسانات ارزی و سایر محرک ها است و افزایش یا کاهش قیمت آن فقط مربوط به هفته گذشته نمی شود.


انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.